Anasayfa
Telegram Grubumuza Katılın
  • Şimdi ders programı özelliği ile çok daha kullanışlı. Hemen deneyin.

e-Kurs kullanım klavuzunu buradan indirebilirsiniz.


2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.


Kurs İşlemleri Plan Değişiklik Aşamaları

Onaylanan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında E-Kurs Modülünde Kurs Plan değişikliği yapabilmek için aşağıda işlem basamaklarını yapınız.

1) Kurs Öğrenci İşlemleri

2) Hangi derste değişiklik yapmak istiyorsanız o dersin yanındaki Ders Plânı kutucuğunu işaretleyiniz (Takvim şeklinde olan)

3) Açılan yeni pencerede Yeni Kurs Plânı işaretlenecek.

4) Mevcut Ders Plânı bitiş tarihi kısmına bugünün tarihini yazarak kalan süreyi hesapla tuşuna basınız. (Eğitici talep etmek istiyorsanız ekranın sağ alt tarafında işaretlemeyi unutmayınız)

5) Kurs Bilgilerini Kaydet dedikten sonra değişiklik yapmak istediğiniz ders Kurs Planlama İşlemi ekranına düşecektir. Oradan kursa tekrar giriş yaparak akabinde değişiklik yapabilirsiniz.

6) Plân değişikliği bittikten sonra Kurum Müdürü tarafından kurs değişiklikleri onaylanarak İl/İlçe onayına sunulacaktır. İlçe de onay verdikten sonra plân değişiklik işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.


Aynı Okulda Sınıflar Arası Öğrenci Aktarımı

1) "Kurs İşlemleri" menüsündeki "Kurs Öğrenci İşlemleri" sayfasına girilir.

2) "Kurs İşlemleri" sütunundaki düzenleme butonuna tıklanır.

3) Açılan sayfaki "Sınıf Değişikliği" işlemlerinden "Aktarılacak Öğrenci" ve "Aktarılacak Sınıf" seçilerek "Sınıf Değişikliğini Onaylayıp Kayıt Etmek İstiyorum..." kutucuğu işaretlendikten sonra kaydedilir.

Not: Kursun kapanmaması için ilgili sayfadaki uyarılara dikkat edilmelidir.


Bakanlık Tarafından Mücbir Sebeplere Bağlı Olarak Öğrenci Ekleme Yetkisi Verilen Okulların Yapması Gereken İşlem Basamakları

1) Kurs İşlemleri" menüsündeki "Kurs Planlama İşlemleri" sayfasına girilir.

2) Hangi ders için öğrenci eklenecek ise o dersin "Öğrenci Listesi" seçeneğinin altındaki kutucuk bölümü tıklanır.

3) Açılan sayfada en sağdaki "Sınıfa Dışarıdan Öğrenci Ekle" seçeneği tıklanır.

3) Açılan kutucuğa eklenecek öğrencinin T.C si yazılarak sorgulama yapılıp kaydet butonuna tıklanarak ilgili derse öğrenci ekleme işlemi tamamlanır.

Planlı Öğretmenim Yıllık Plan Uygulaması

Planlı Öğretmenim Android, IOS ve Huawei uygulamalarımızda bir çok branşın 2022/2023 eğitim yılı yıllık ünitelendirilmiş ders planları yer almaktadır. Telegram Grubu davet bağlantısı: t.me/planliogretmenim . Planlar excel formatında uygulama içinden indirilebilmektedir. Bu sayede telefonlarınızda kullandığınız plan ile okulunuza teslim ettiğiniz plan aynı plan olacaktır. Son verileri almak için uygulamanın ayar ekranındaki verileri güncelle düğmesine dokunmanız yeterli olacaktır.Google Play (Android) için buraya tıklayınız. App Store ( IOS-Apple) için buraya tıklayınız. AppGallery için buraya tıklayınız.

Çevrimiçi Olanlar

149 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi